Nasza misja

Serce w wielu rękachFundacja „Nadzieja Dzieci” została założona w 1999 r.

Celem fundacji jest niesienie pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym pokrzywdzonym przez los, oraz przygotowanie do aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych.

Zorganizowaliśmy pomoc dla około 700 dzieci z okolic Zabrza, Gliwic i okolic (dzieci niepełnosprawnych).

Dla dzieci tych organizujemy lub pomagamy corocznie:

• wyjazdy na zimowe i letnie kolonie,
  • nagród dla najlepiej uczących się,
  • Dzień Dziecka,
  • nagrody dla najlepiej się uczących,
  • wyprawki szkolne,
  • posiłków w szkołach,
  • zakupu sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego itp,
  • innych różnych działań potrzebującym pomocy.

Co roku organizujemy:

„Mikołaja”

Środki na działalność statutową fundacji, pozyskujemy poprzez wpłaty 1,5% podatku (fundacja jest organizacją pożytku publicznego) oraz organizowane: bale charytatywne, pikniki, turnieje, koncerty.

Wszystkie imprezy charytatywne przygotowane przez fundację cieszą się dużym zainteresowaniem, a dzięki wsparciu przyjaciół fundacji, możemy realizować nasze cele statutowe.

W 2003 r. został zorganizowany Zakład Aktywności Zawodowej w Zabrzu, który obecnie zatrudnia ponad 100 osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Jest to jeden z największych ZAZ-ów w Polsce. W ZAZ-ie nie tylko prowadzimy działalność gospodarczą (introligatorską, poligraficzną, krawiecką), ale również rehabilitujemy pracowników ucząc ich zawodu oraz otwieramy im drogę do całkowitego usamodzielnienia się.

Na organizowanych przez fundację koncertach przedstawiamy skrótowo działalność, oraz składamy podziękowania wraz z wyróżnieniem (dyplomy, statuetki, odznaki) dla najbardziej szczodrych darczyńców i zasłużonych wolontariuszy.

Fundacja jest jedną z nielicznych, gdzie Zarząd i Rada Fundacji pracują społecznie, dzięki czemu wszystkie środki przeznaczone są na działalność statutową.

Przedstawiając powyższe – mamy nadzieję na zrozumienie potrzeb naszych podopiecznych i wieloletnią współpracę.

Duży jeden procent

Podaruj Dzieciom 1,5% Swojego Podatku