Zakład Aktywności Zawodowej

Zakład Aktywności Zawodowej Fundacji “Nadzieja Dzieci” był pierwszym tego typu zakładem na terenie województwa śląskiego. Zatrudniamy ponad 100 pracowników o znacznym stopniu niepełnosprawności, co czyni Nas jedną z największych tego rodzaju placówek w Polsce.
Każdy pracownik ma zagwarantowaną opiekę rehabilitacyjną i medyczną niezależnie od rodzaju schorzenia. Budynki zakładowe są pozbawione barier architektonicznych, dzięki czemu mogą pracować osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, ponad to osoby mające problemy z poruszaniem się są dowożone przez transport zakładowy. To jedyne miejsce gdzie takie osoby mogą pracować.

Dzięki pracy w Naszym zakładzie pracownik zdobywa cenne doświadczenie w trzech zawodach: poligraficznym, introligatorskim i krawieckim oraz uczy się pracy zespołowej, co kwalifikuje go do pracy na otwartym rynku. Bogate wyposażenie w nowoczesne maszyny i urządzenia pozwala pracownikowi na zdobycie doświadczenia w pracy z nimi oraz na szeroki wachlarz zamówień.

W grudniu 2012 roku na wniosek organizatora nastąpiło przyłączenie zakładów krawieckiego i introligatorskiego do zakładu poligraficznego i zmiana nazwy na Zakład Aktywności Zawodowej Fundacji „Nadzieja – Dzieci”.
Było to możliwe dzięki lokalizacji tychże zakładów na tym samym terenie.

Zakład Aktywności Zawodowej jest doskonałym punktem organizacyjnym. Jest to zakład w całości przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Posiadamy własną salę konferencyjną, a także zaplecze socjalnogastronomiczne.
Zakład nasz znajduje się w centrum miasta, co tez czyni go dogodnym punktem dla osób przyjezdnych. Dzięki temu mamy ułatwiony dojazd różnymi środkami komunikacyjnymi. Ponadto dla osób które posiadają własny środek transportu posiadamy miejsca parkingowe.

ZAKŁAD KRAWIECKI
ul. Bronisława Hagera 6a
41-800 Zabrze

Anna Marcinek – kierownik ds. produkcji krawiectwa i hafciarstwa

e-mail: a.marcinek@zaz-zabrze.pl
Tel. kom. 512 212 677
Tel./fax. (0-32) 275-33-32

NIP: 969-13-21-058

2005 rok – powstaje Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Krawiecki.
Obecnie zatrudniający 20 osób niepełnosprawnych, specjalizuje się w szyciu wielu wyrobów z materiałów własnych jak i powierzonych. Przyjmuje zlecenia na szycie odzieży nietypowej, zgodnie z indywidualnymi potrzebami przy czym oferując atrakcyjne ceny jak i możliwość ich negocjacji.
Pracodawcy kupujący wyroby Zakładu Krawieckiego korzystają z obniżenia wpłat na PFRON należnych za miesiąc w którym powstał obowiązek wpłaty – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy, Gospodarki i Polityki Socjalnej z dnia 25.06.1998 r. w sprawie szczególnych zasad obniżenia wpłat pracodawców na PFRON (Dz. U. nr 86, poz. 547 ze zm.)

Szyjemy :

• fartuchy robocze
  • ubrania robocze
  • duże rozmiary
  • flag
  • odzieży roboczej
  • pokrowców
  • odzieży sportowej
  • galanterii
  • koszul flanelowych
  • szycie na zamówienie
  • obrusów itp.

Dodatkowo posiadamy dwie hafciarki.
Wykonujemy projektu haftu komputerowego.

Haftujemy:
– haft na koszulkach, czapkach, kurtkach itp.

Hafciarka
Hala krawiecka
Przykładowe hafty

ZAKŁAD POLIGRAFICZNY I INTROLIGATORSKI

• 2003 rok –powstaje pierwszy na Śląsku, a 9 w Polsce Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Poligraficzny
  • 2007 rok – powstaje Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Introligatorski

Obecnie w obydwu zakładach zatrudnionych jest około 80 osób niepełnosprawnych.

ul. Bronisława Hagera 6a
41-800 Zabrze

Tel. (032) 375-07-70
Fax. (032) 271-60-46

Marcin Szombara – Kierownik produkcji
Kom. 504 293 704

Email : m.szombara@zaz-zabrze.pl

NIP: 969-13-21-058

Kontakt do z-cy kierownika Mateusz Sobota
tel. 519-190-337
email: m.sobota@zaz-zabrze.pl

Bogate wyposażenie w nowoczesne maszyny i urządzenia pozwala nam na szeroki wachlarz zamówień.

Zakład świadczy następujące usługi w zakresie prac introligatorskich:

• falcowanie proste lub złożone
  • falcowanie okienkowe „w ołtarzyk”
  • falcowanie ulotek do wymiarów 20×40 mm- wykonanie mikroperforacji 17, 25, 52 TPI (zębów na cal)
  • zszywanie zszywkami zwykłymi lub oczkowymi
  • zbieranie składek (leg) lub kalendarii (pojedyncze kartki)
  • klejenie klejem na gorąco EVA oraz PUR
  • sztancowanie – wykrawanie
  • bigowanie maszynowe na automacie biglującym
  • wiercenie otworów w papierze i kartonie
  • wykrawanie i klejenie kartonów z tektury falistej
  • insertowanie
  • zaokrąglanie grzbietów w blokach do oprawy twardej
  • zawieszanie bloków w okładki do oprawy twardej
  • wypalanie rowków w gotowej oprawie twardej
  • listwowanie kalendarzy
  • wszelkiego rodzaju prace ręczne.

Indywidualne ceny dla każdego zamówienia.

Posiadamy:

• falcerki do formatu B1, B2 oraz falcerkę B3.
  • Linię do oprawy zeszytowej,
  • zbieraczkę poziomą do leg.
  • dwie 4 szczękowe oklejarki,
  • tygiel do B1,
  • bigówki z możliwością perforacji i cięcia wizytówek.

Gwarantujemy wysoką jakość, terminowość oraz niskie ceny.

Produkujemy opakowania tekturowe, oprawy broszurowe, oprawy twarde.

Odpisy na podatek PFRON.

2012 rok – połączenie trzech Zakładów w jeden: Zakład Aktywności Zawodowej Fundacji „Nadzieja – Dzieci”.