Fundacja „Nadzieja Dzieci” z Zabrza

Podaruj Dzieciom 1,5% Swojego podatku

1,5% można przekazać na rzecz wybranej organizacji pozarządowej, posiadającej status organizacji pożytku publicznego, działającej na rzecz społeczności, niosąc pomoc oraz szerząc działalność społecznie użyteczną. Aby to zrobić, trzeba podczas rocznego rozliczenia PIT podać nr KRS organizacji pożytku publicznego oraz obliczyć i wpisać kwotę 1,5% podatku.

Gorąco zachęcamy, aby w kolejnych latach, do rubryki wpisać właśnie nasz numer KRS i przekazać nawet najmniejszą kwotę na realizację celów statutowych Fundacji Nadzieja Dzieci. Dziękujemy!

Zakład

Zakład Aktywności Zawodowej

Zakład aktywności zawodowej jest wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo jednostką tworzoną w celu zatrudnienia osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego i umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, u których stwierdzono autyzm, upośledzenie umysłowe lub chorobę psychiczną. Wymagają one specjalnych tzw. chronionych warunków pracy.

Rehabilitacja

Rehabilitacja to ćwiczenia ruchowe ukierunkowane i odpowiednio dobrane do konkretnego schorzenia. Ich częstotliwość oraz stopień obciążenia muszą być właściwie dawkowane i indywidualnie dostosowane do wydolności i stanu zdrowia. Rehabilitacja osób niepełnosprawnych oznacza zespół działań zmierzających do osiągnięcia możliwie najwyższego poziomu ich funkcjonowania, jakości życia i integracji społecznej.

Siłownia
Kuchnia

Mieszkania

Mieszkania chronione, umożliwiają ludziom potrzebującym wsparcia, samodzielne funkcjonowanie w środowisku oraz integrację ze społecznością lokalną. Z tej formy pomocy mogą korzystać w szczególności osoby z zaburzeniami psychicznymi, opuszczające pieczę zastępczą, młodzieżowy ośrodek wychowawczy lub zakład dla nieletnich, a także cudzoziemcy, którzy uzyskali status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą.

Imprezy

Jedną z form niesienia wsparcia potrzebującym jest organizacja wydarzeń charytatywnych, umożliwiających niesienie szybkiej pomocy. Może to być np. koncert, festyn lub impreza sportowa. Największa ich moc i siła leżą przede wszystkim w zaangażowanych w sprawę ludziach oraz organizatorach, którzy mają ideę, kontakty i plan działania, aby akcja zakończyła się sukcesem.

Wycieczka

Osoby o wielkim sercu, zainteresowane nawiązaniem współpracy z naszą Fundacją, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.